×
Czarter jachtów Masz pytanie? Ulubione Kontakt Logowanie

Większość mazurskich portów i przystani posiada własne parkingi. Informacje dotyczące kosztów zostawienia samochodu na czas czarteru jachtu znajdą Państwo przy każdej ofercie na TenJacht.pl – tuż przy mapce dokładnej lokalizacji danego portu.

Obszar Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich jest objęty zasięgiem licznych dostawców sieci komórkowej. Żeglarze na większości obszaru, który zajmują mazurskie akweny, będą mogli połączyć się z Internetem i znajomymi. Pamiętajcie, że dzieląc się zdjęciami z rejsu na Mazurach, dzielicie się prawdziwym szczęściem! Nie krępujcie się udostępniać zdjęć na profilach społecznościowych z hasztagiem #TenJacht :)

Po dokonaniu rezerwacji czarteru jachtu niezwłocznie zapisz w kontaktach numer alarmowy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 601 100 100. Jeśli to możliwe, dodaj ten numer to tzw. „szybkiego wybierania”, by w razie zagrożenia niezwłocznie wezwać pomoc. Ratownicy działają także na lądzie – stąd Mazurskie, a nie tylko Wodne OPR :)

Większość Armatorów świadczy usługę serwisu jachtu na Szlaku WJM. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami czarteru zawartymi w zakładce Informacje Dodatkowe przy każdej ofercie czarteru jachtu. Z pewnością znajdziesz odpowiedź na to – i wiele innych pytań :)

W TenJachcie łączymy Armatorów i Żeglarzy, zachowując wzajemny szacunek do ustalonych wzajemnie reguł. Te, dotyczące zabierania zwierząt na pokład jachtów żaglowych i motorowych, ustalają Armatorzy. Przy każdym ogłoszeniu znajdziesz informację, czy Mazury z perspektywy wody będzie mógł podziwiać także Twój pupil.

Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich dostępne są stacje paliw ORLEN, znajdziemy je w następujących lokalizacjach:
 1. Giżycko, Port „Dalba”
 2. Piękna Góra, „Przystań SAILOR”,
 3. Sztynort, Nowy Sztynort,
 4. Węgorzewo, Ośrodek ZHP „Mamry”,
 5. Mikołajki, Wioska Żeglarska.

Pierwszy rejs na Mazurach to nie lada atrakcja dla miłośników natury. Szlak Wielkich Jezior jest bogaty w urokliwe zakątki i przy pięknej pogodzie warto je zobaczyć. Jednak swobodna żegluga jest możliwa, tylko jeśli odpowiednio przygotujemy się na rejs.
 1. Odzież nie może krępować ruchów. Podczas manewrów na jachcie wymagana jest pełna mobilność załogantów. Sternik może zaangażować Was w wybieranie szotów foka, podniesienie miecza czy cumowanie. Niewykluczone, że będziecie to robić podczas deszczu – zalecamy spakowanie sztormiaka lub innego nieprzemakalnego nakrycia.
 2. Na rejs jachtem żaglowym warto również wyposażyć się w rękawiczki żeglarskie. Świetnie sprawdzą się przy manewrach z linami – zapobiegną otarciom dłoni i ochronią przed urazami.
 3. Pokłady jachtów, szczególnie żaglowych, są naszpikowane żeglarskim okuciem. Dodatkowo mogą być śliskie. Po jachcie poruszamy się w obuwiu zakrytym z podeszwą antypoślizgową. Ochronimy nasze stopy i unikniemy wypadku.
 4. Słoneczna pogoda sprzyja pięknej opaleniźnie (jeśli jest pod kontrolą). Wiatr w żaglach, we włosach i na ciele sprawia, że nie czujemy pełnej energii jaką pochłaniamy z mazurskiego słońca. To może być zdradliwe, dlatego chcąc uniknąć nocnego pieczenia skóry, zaopatrzmy się w krem z filtrem. Dobierzmy właściwy do naszych potrzeb.
 5. Nie zapomnijmy o drobnych akcesoriach, które mogą się przydać podczas czarteru, jak np. scyzoryk, latarka czy spirala na komary.
 6. To, jak wiele spakujemy na mazurski rejs zależy od terminu naszej wyprawy. Chłodniejsze dni i noce = więcej ciepłych ubrań.
 7. Pamiętajcie, że nie w każdym porcie i nie o każdej porze będziecie mogli zrobić zakupy. Warto przygotować zapasy adekwatne do zaplanowanej trasy i odwiedzanych portów i przystani.

Informacje o opłatach portowych w bieżącym sezonie żeglarskim znajdą Państwo przy każdej ofercie jachtu. Tuż przy mapce na dole każdej oferty czarteru.

Każdy Armator ustala wysokość zaliczki indywidualnie. Standardowo jest to 30% wartości całego czarteru, niemniej wybierając jacht do czarteru zwróć uwagę na wysokość zaliczki. Jest dostępna tuż pod kalendarzem, po zaznaczeniu wybranego terminu.

Zaliczkę możesz wpłacić online, za pomocą płatności dostarczanych przez mBank – Paynow lub wykonując standardowy przelew. W przypadku drugiej opcji, nie zapomnij przesłać potwierdzenia dokonania wpłaty zaliczki na kontakt@tenjacht.pl – w innym wypadku rezerwacji dokonamy dopiero po zaksięgowaniu pieniędzy na naszym koncie (nawet dopiero następnego dnia roboczego).

Tak, służymy pomocą. W razie jakichkolwiek pytań dot. jachtu lub wątpliwości czy wybrana jednostka będzie właściwa, prosimy o maila kontakt@tenjacht.pl lub telefon +48 507 988 976.

Skontaktuj się z nami mailowo kontakt@tenjacht.pl lub telefonicznie +48 507 988 976. Zapraszamy do współpracy!

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies

Nie akceptuję